Tähtis teada!

Järgnev on tõesti tähtis, nii et olete õiges kohas!

Ma usun, et olete minuga nõus kui väidan, et pulmad on inimelu üks tähtsündmusi, mis tuleb hoolikalt läbi mõelda, kavandada detailideni, et sündmus kulgeks laitmatult ning sellest jääks asjaosalistele, kuid eriti teile, peatne noorpaar, südantsoojendav mälestus. Oma esimesel pulma-aastapäeval ehk soovite võtta kätte pulmaalbumi, et meenutades too päev uuesti läbi elada. Ja nii ehk oma hõbe-, kuld- ja miks mitte ka briljantpulmas.

_4MM7749

Selleks et pulmapildid naeratuse näole tooksid ning tõesti aitaksid meenutada olnut kõige tõetruumal moel, tuleb hoolikalt vaagida, millist fotograafi pulmapäeva jäädvustama valida. Ega see kerge ülesanne ole. Esmalt tuleks muidugi tutvuda fotograafi varasemate töödega ehk tema loomingulise käekirjaga. Ja seda mitte üksnes ilupiltide varal, vaid süvenemist väärib kogu pulmapäev: pruudi ja peigmehe ettevalmistamine, tseremoonia, pidu kõige sinna juurde kuuluvaga. Vaadelge, millistele nüanssidele fotograaf on tähelepanu pööranud, milliseid huvitavaid lähenemisvõtteid ta on leidnud, kas kõik pulmapäeva osad on võrdväärses mahus ja teile meelepärases stiilis jäädvustatud.

Järgnevalt jagan teiega mõnda mõtet, mis minu kui fotograafi tööstiili ja suhtumist valgustavad.

PÜHENDUMUS

Ainult fanaatik teeb oma tööd jäägitu hoole ja andumusega. Tõelise fotofännina ei löö ma risti ette keeruliste jäädvustust nõudvate situatsioonide ja olude ees. Hea tulemus väärib igat pingutust.

Igatahes… veelkord tahaks Sind kiita! Me oleme täiesti veendunud, et tegime väga õige otsuse, et just Sind oma fotograafiks valisime. Tegid oma tööd tõesti südamega, professionaalselt…. selle tulemusena tulid imelised fotod, mis annavad nii kenasti edasi kogu peo emotsioone. Õuepildid olid lausa fantastilised, hoolimata kärekülmast ja tuulisest talveilmast! Kõik, kes on pilte näinud, on palunud edastada suured komplimendid fotograafile! Ja muide- millegipärast arvasid kõik, et Sa oled meie hea tuttav :) Me olevat olnud fotodel nii loomulikud, nagu oleks oma sõber pildistanud!

Eve ja Taavi

MITMEKESISUS RIKASTAB

Pulmahooajavälisel ajal keskendun looduse ja inimkeskkonna jäädvustamisele. Ilmselt on tõesti see kirg pildistamise vastu, mis viib mind fotojahile kõige erinevamatesse paikadesse ja oludesse, olgu selleks siis sääskedest kihav mets, pakaseline öö rabajärve kaldal või varakevadine päikesetõus linnasüdames. Minu looming pakub vaatamist portree- ja peresessioonidest kaunite droonipiltideni, hurmavatest loodusmaastikest ja metsaelukatest-lindudest keeruliste arhitektuuripiltide ja linnavaadeteni välja.

112231_DSC1887

SUHTLEMINE

Ladusalt kulgeva ja pruutpaari soove järgiva pulmapäeva eelduseks on mõnus ja sundimatu õhkkond fotograafi ja kliendi vahel ning vaba suhtlemine. See loob eelduse, et teineteist mõistetakse. Kuna mulle tõesti suhelda meeldib, pole mugava suhtlusõhustiku loomine minu jaoks probleem.

Fotograaf – Margus Muts – kuigi pole veel pilte kätte saanud (möödas on ka alles 4 päeva) ei ole mul kahtlustki, et need tulevad imelised… koostöö oli väga meeldiv ja sujuv, juhendamine meile fotokartlikele mugav ja kõik mis fotoaparaadi ekraanilt näha saime oli juba kiitust väärt. Ka pildistamiseks valitud kohad olid väga omanäolised… jääme põnevusega ootama, kuid koostöö ja professionaalsuse osas võib juba ette soovitada.

Lisaks veel, et pildid on kõik ilusti kätte saadud ja need vastasid igati ootustele! külalistelt on fotode osas samuti ainult iseloomustavaid sõnu nagu “muinasjutuline”, “imeline” jne :)

Karola ja Mart

041514_4MM9728

FOTOTEHNIKA

Minu kasutada on rikkalik fotovarustus, rikkalikum kui kitsalt pulmade ja inimeste pildistamisele spetsialiseerunud fotograafidel. Kuna pildistan väga erinevaid teemasid – pulmad, inimesed, maastikud, arhitektuur, loomad, linnud –, on mul tipptasemel objektiive ja muid fotograafilisi abivahendeid, mida ainult pulmadele, portreedele ja peresessioonidele pühendunud fotograafidel enamasti pole. Tõsi ju on, et ega seda muud fotovarustust alati tarvis lähegi, aga vahepeal harva võib juhtuda, et just selle kõige õigema rakursi toimuvale saab hoopis taevast (näiteks päikseloojangus pulmamaja või peokohta saabuv pulmarong), sooviks saada pildile korraga terve peosaali ilu või kaugusest väljajoonistuvat noorpaari siluetti, siis on hea, kui fotoarsenalis on olemas droon, mõni muidu arhitektuurifotograafi fotokotti kuuluv ülilainurkobjektiiv või spordi- ja looduspiltnike käeulatuses olev superteleobjektiiv. Kasutan ainult parimat fototehnikat ning kvaliteedi tagamisel järeleandmisi ei tee!

20160702_DSC8686

ÜKSNES HEAST TEHNIKAST EI PIISA

Nii ongi, fototehnika võib olla küll tipptasemel , aga pilti teeb ikkagi inimene kaamera taga.

Olen elukutseline fotograaf, kelle töö kui hobi on pildistamine. Seega panustan lõviosa oma töö- ja hobienergiast just sellesse valdkonda. Ehk teisisõnu – minu fotograafiaalane trenn ja areng toimub põhimõtteliselt kogu aeg, nii töötades kui ka hobiga tegeledes.

Nagu ma juba ette aimasin, pildid on väga ilusad. Oleme väga, väga rahul – aitäh!!!!! Paljud külalised on öelnud, et meil oli viimasepeal fotograaf :) :) :) ja ka nemad on fotodest vaimustuses :-) Me Ahtoga oleme kindlad, et paremat fotograafi kui Teie, oleks väga raske leida. Suured tänud selle ilusa päeva jäädvustamise eest!!!

Marjaana ja Ahto


Mul on hea meel, et leidsite aja süveneda. Samuti loodan, et suutsin mõnelegi küsimusele vastuse anda. Kui teil neid juurde tekkis, siis veelgi parem – olen nõus neile meeleldi vastama. Iga hea asi võtab aega ning ükski tähtis ja kaalukas otsus ei saa sündida üleöö. Võtke aega kaalumiseks, vaadake fotograafide portfoolioid ja küllap te siis ka selle õige enda pulmapäevaks leiate! Pulm kui sündmus saab läbi, kuid mälestusena südames ja fotodena albumis elab igavesti.

_4MM0830