Maaeluministri ametist tagasi astunud Martin Repinski jaoks sai saatuslikuks see, et lisaks kõigile muudele muredele oli ta jätnud deklareerimata suure laenu, mille ta oli võtnud Narva mõjukalt poliitikult Aleksei Voronovilt.

Laenu suurus on umbes 6000-7000 eurot. Repinski oleks pidanud selle oma huvide deklaratsioonis deklareerima, aga jättis selle tegemata. Kui Repinskilt küsiti selle kohta kommentaari, palus ta laenuteemalise küsimuse saata meiliga, aga ta pole sellele küsimusele vastanud.

Voronov on Narva vee-ettevõtte juht ning ta juhib Narva linnavolikogus Keskerakonnast välja kasvanud fraktsiooni Ühtne Narva.

Info deklareerimata laenust ilmus eile Keskerakonna juhatuse ette. Eile arutati Repinski saatust ja kuigi oli ka tema tagasiastumise toetajaid, jäi ta veel päevaks ametisse.

Taluperemees Repinski nimetati hiljuti Jüri Ratase valitsuse maaeluministriks. Kohe tema ametissenimetamise järel hakkas ilmuma ühe uusi uudiseid tema ettevõtete maksuprobleemide, võlgade, kauba segase tähistuse, ebakorrektsete reklaamivõtete ja täitmata lubaduste kohta. Seetõttu on Repinski tugeva surve all tagasi astuda. Juba täna võib Keskerakonna juhatus otsustada Repinski tagasikutsumise.